سئو چیست و چرا مهم است؟

سئو چیست و چرا مهم است؟

سئو چیست و چرا مهم است؟

احتمالاً بارها شنیده­اید که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یک ابزار مهم برای بازاریابی دیجیتال است ، اما حتی اگر درک اساسی از آنچه نتیجه می­دهد داشته باشید، هنوز هم ممکن است که به درک کاملی ازاهمیت این موجود پیچیده و چند وجهی نرسیده باشید.

 

سئو از چندین عنصر مختلف تشکیل شده است ، و دانستن اینکه آنها چه هستند و چگونه کار می کنند ، کلیدی است برای درک اهمیت SEO. به طور خلاصه ، سئومهم است زیرا باعث می شود وب سایت شما قابل مشاهده باشد ، و این یعنی ترافیک بیشتر و فرصت های بیشتر برای تبدیل چشم انداز به مشتریان. فراتر از این مسئله، سئو ابزاری ست با ارزش برای آگاهی از برند، ایجاد ارتباط با مشتریان و معرفی خود به عنوان یک متخصص معتبر و قابل اعتماد در زمینه کاریتان. بنابراین، همه چیزهایی را که باید در مورد SEO و اینکه چرا در دنیای دیجیتال امروز بسیار حیاتی است، بدانید، در اینجا آورده شده است.

 

عناصر مهم سئو

کلمات کلیدی

زمان زیادی میگذرد از روزهایی که کلمات کلیدی تنها تکنیک SEO بودند که اهمیتی داشتند، اما این بدان معنی نیست که آنها الان دیگرمهم نیستند. تفاوت در این است که امروزه کلمات کلیدی باید به خوبی و با دقت، تحقیق و انتخاب شوند وبه صورت قاطعانه در محتوای شما باشند تا مؤثر واقع شوند. اما کلمات کلیدی دقیقاً چیست؟ کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که مشتریان برای یافتن مطالب آنلاین از آنها استفاده می کنند و برندها از آنها استفاده می کنند تا با مشتریانی که به دنبال محصولات و خدماتشان هستند ارتباط برقرار کنند.

هنگام تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، مهم است که به دنبال آنهایی باشید که نرخ جستجوی بالا و رقابت پایینی دارند و نیز کلمات کلیدی کوتاه (مانند سگ) ، طولانی (مانند توله سگ تریر برای فروش) و کلمات کلیدی محلی(مانند توله سگ های فروشی در بوستون) را انتخاب کنید. همچنین می توانید از کلمات کلیدی برای بهینه سازی همه عناوین، نشانی های اینترنتی و سایر عناصر SEO در صفحه خود استفاده کنید.

محتوا

محتوا بخش مهمی از SEO است درواقع ابزاری است که شما برای جذب مخاطبان از آن استفاده می کنید. به عنوان مثال ، اگر شما صاحب گلخانه هستید و می خواهید دامنه ی خود را گسترش دهید، ممکن است یک سری مطالبی درباره باغبانی ، انتخاب گونه های مناسب از گیاهان، نکات در حال رشد و موارد دیگر منتشر کنید. زمانی که کاربری بخواهد در مورد باغبانی اطلاعاتی کسب کند ، وبلاگ شما نمایش داده می شود و شما می توانید با ارائه اطلاعات ارزشمند، با آن کاربر رابطه برقرار کنید. هنگامی که کاربر قصد خرید گل و گیاه را دارد، شما اولین گلخانه ای خواهید بود که به ذهن او خطور میکند. محتوای امروز باید آموزشی، اما جالب و جذاب، مرتبط و اشتراکی باشد. محتوا به اشکال مختلفی ارائه می شود، از جمله:

 

 1. محتوای صفحه وب
 2. فیلم
 3. وبلاگ
 4. اینفوگرافیک
 5. پادکست
 1. Whitepapers و کتاب های الکترونیکی
 2. پست های رسانه های اجتماعی
 3. و....

 

سئو خارج از صفحه

سئو خارج از صفحه شامل شیوه های بهینه سازی ای است که خارج از سایت شما انجام می شود. تکنیک اصلی مورد استفاده برای سئو خارج از صفحه ، ایجاد بک لینک ها است زیرا لینکهای با کیفیت از سایتهای خارجی به سایت شما به موتورهای جستجو می گویند سایت شما با ارزش و با کیفیت است و این موضوع اقتدارایجاد می کند.

تاکتیک های زیادی برای ایجاد بک لینک وجود دارد ، و برخی از بهترین روش های فعلی شامل guest blogging ، ایجاد تعداد زیادی اینفوگرافیک است که به اشتراک گذاشته می شود ، و ...

 

سئو محلی

جستجوگرهای محلی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند زیرا بیشتر افراد از دستگاه های تلفن همراه برای جستجو استفاده می کنند. این روزها 57٪ از کل جستجوها از طریق تبلت و تلفن های هوشمند انجام می شود و نیمی از این جستجوها دارای هدف محلی هستند.

 

اگر به عنوان مثال صاحب یک رستوران هستید ، پس از آن SEO محلی اطمینان می دهد که وقتی افراد منطقه شما به دنبال بهترین رستوران های شهر می گردند ، به سایت شما می آیند. در کنار استفاده از کلمات کلیدی محلی، سایر شیوه های محلی SEO شامل claiming directory listings، ایجاد صفحات مبتنی موقعیت خاص در سایت تان و ایجاد صفحات مختص به کسب و کارتان در Google My Business ، Google+ و Google Maps می باشد.

 

بازاریابی موتور جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) به  بازاریابی های پولی اشاره دارد و شامل مواردی مانند تبلیغات بومی، Google AdWords، تبلیغات در رسانه های اجتماعی، پرداخت به ازای هر کلیک، Google shopping ads، تبلیغات نمایش و سایر موارد است.

اگرچه SEM معمولاً مؤلفه اصلی یک استراتژی جامع سئو نیست، اما جایگاه خودش را دارد زیرا می تواند به شما در رسیدن به مخاطبان جدید و بسیار هدفمند کمک کند.

 

 1. درک اهمیت سئو برای مشاغل مدرن
 2. درک اهمیت سئو برای مشاغل مدرن
 3. قابلیت دیده شدن و رتبه بندی

 

یكی از مهمترین عملکردهای سئو، افزایش قابلیت دیده شدن است، به این معنی که پیدا کردن شما را (درهنگام جستجوی چیزی که قابلیت ارائه ی آن را دارید) برای کاربران آسانتر می کند. قابلیت دیده شدن شما مستقیماً با رتبه شما مرتبط است.

 

هرچه در صفحه نتیجه موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری داشته باشید، احتمال دیدن شما و کلیک کردن بر روی سایت شما بیشترمی باشد. هرچه تلاشهای سئو شما موثرتر باشد، رتبه شما بالاتر می رود و دیده شدنتان نیز بهتر خواهد بود.

 

ترافیک وب

افزایش ترافیک وب یکی از اهداف اصلی سئو است و با افزایش رتبه بندی و بازدید، ترافیک نیز افزایش می یابد. فرض کنید که تقریبا 33٪ از کلیک ها به صفحه رتبه اول می روند و پنج لیست اول بیش از 75٪ از کلیه کلیک ها را به دست می آورند.

اگر می خواهید وب سایت تان در یک موتور جستجو فرصت ها و مشتریان بیشتری پیدا کند، به استراتژی های SEO نیاز دارید تا به شما کمک می کند در بین پنج موقعیت اول ویا در حالت ایدهآل در موقعیت شماره یک قرار بگیرید.

 

Authority

مفهوم Authority در سئو نسبتاً جدید است، اما برای موتورهای جستجو اهمیت بیشتری پیدا کرده است زیرا برای کاربران وب اهمیت بیشتری دارد. در اصل، Authority بدان معنی است که وب سایت شما قابل اعتماد، با کیفیت بالا، مرتبط است و چیزی برای ارائه دارد.

 هرچه سایت شما Authority بیشتری داشته باشد، رتبه شما بالاتر خواهد بود و کاربران بیشتری به برند شما اعتماد خواهند کرد.

 

ایجاد یک تجربه بهتربرای بازدید کننده

یکی دیگر از دلایل اهمیت SEO  این است که تمام مدت زمانی که شما برای تولید محتوای عالی و بهینه سازی سایت خود وقت میگذارید، قابلیت استفاده  از سایت شما را بهبود می بخشد، و این یک تجربه مثبت و متناسب برای مشتریانتان ایجاد می کند.

به عنوان مثال، هنگامی که شما اقدام به ریسپانسیو کردن سایت خود می کنید، این امکان را برای همه بازدید کنندگان تلفن همراه و همچنین افرادی که از لپ تاپ یا دسک تاپ بازدید می کنند، قابل استفاده خواهد کرد. به همین ترتیب، با افزایش سرعت بارگذاری صفحه، میزان اطلاعات غیرضروری و اضافی در صفحه ی خود را کاهش داده و بازدید کنندگان را ترغیب می کنید تا مدت بیشتری در سایت شما وقت بگذرانند. تقریبا 50٪ ازکاربران انتظار دارند که یک صفحه در عرض دو ثانیه بارگیری شود.

 

رشد

در پایان ، دلیل نهایی که SEO ضروری است این است که می تواند به شما در رسیدن به بسیاری از اهداف تجاری خود کمک کند. SEO می تواند به شما در ایجاد روابط بهتر با مخاطبان خود، بهبود تجربه مشتری، افزایش اعتبار سایت تان و هدایت افراد بیشتر به سایت شما کمک کند، به شما امتیاز بیشتری برای رقابت و افزایش فرصت هایتان می دهد ، این یعنی فروش بیشتر، مشتریان وفادارتر و بیشترو رشد برای تجارت شما.

 

موتورهای جستجو Fallible هستند

نکته آخر که قابل ذکر است این است که سئو بسیار مهم است زیرا موتورهای جستجو همیشه عالی عمل نمی کنند، و اگر اقدامی برای مقابله با مشکلات آنها انجام ندهید، وب سایت شما قیمت آن را پرداخت می کند.

 

به عنوان مثال، اگر سایتی ساختار پیوند مناسبی نداشته باشد، ممکن است موتورهای جستجو نتوانند به درستی سایت را خزیده و فهرست بندی کنند، و این می تواند رتبه بندی را پایین بیاورد. علاوه بر این، خطاهای کد نویسی می تواند موتورهای جستجو را به طور کامل مسدود کنند، و باعث می شود رتبه سایت شما بدون توجه به میزان تلاشهایی که در زمینه سئو انجام داده اید، غیر قابل دسترسی شود. سایر زمینه های که موتورهای جستجو می توانند با مشکل مواجه شوند عبارتند از:

 

 1. صفحات کپی
 2. فرم ها
 3. تصاویر، فایل های فلش، فایل های صوتی، فیلم و سایر محتوای غیر متنی
 4. زبان و معناشناسی

 

 

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده می کنید، SEO یک کار پیچیده است که  تکنیک های مختلف، تاکتیک ها و بهترین روش ها را در بر می گیرد. علاوه بر این با ظهور فن آوری های جدید، تغییر رفتارهای مشتریان و کابران وب، تغییر الگوریتم های موتورهای جستجو، این روش ها و تکنیک ها نیز متحول می شوند. SEO هنوز هم برای هر شغلی که می خواهد به صورت آنلاین قابل مشاهده باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین تلاش های شما در این زمینه ارزش بالایی دارد.

سئو می تواند به یک تجارت کمک کند تا به اهدافی چون تبلیغات و آگاهی از برند، افزایش ترافیک سایت، تجربه کاربری خوب و... برسد. به همین دلیل برای بازاریابان دیجیتال بسیار مهم است که درک کاملی از SEO داشته باشند، اینکه چگونه SEO می تواند به رسیدن به اهدافشان کمک کند و بهترین اقدامات برای رسیدن به یک نتیجه ی راضی کننده چیست.

اشتراک

نظرات

 1. هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.