چگونه اولین کلمات کلیدی SEO خود را انتخاب کنیم؟

چگونه اولین کلمات کلیدی SEO خود را انتخاب کنیم؟

یكی از بهترین راهها برای رشد كسب و كار، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است، فرآیند ایجاد تغییرات در جهت افزایش رتبه وب سایت برای جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجو.

انتخاب کلمات کلیدی یکی ازمهمترین اجزای این استراتژی است. بهینه سازی وب سایت تان  برای موارد خاص به شما این قدرت را می دهد تا رتبه ی سایت تان را در جستجوهای مختلف (و مخاطبان مختلف) کنترل کنید. بر این اساس، توزیع درست کلمات کلیدی به شما این امکان را می دهد تا با گذشت زمان قدرتمند تر شوید و در جایگاه درست تری قرار بگیرید.

برای موفقیت، باید با انتخاب کلمات کلیدی مناسب شروع کنید. با گذشت زمان ، داده هایی جمع آوری خواهید کرد که به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام یک از کلمات کلیدی شما موفق تر است و کدام یک نیازمند بررسی بیشتر و تغییرات است - اما چگونه مجموعه اولیه مناسب از کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

اهداف کلی خود را مشخص و به درستی درک کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه کلمات کلیدی برای نام تجاری شما مناسب است، مدتی را صرف فکر کردن در مورد اهداف SEO خود کنید. بیشتر شرکت ها از SEO برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده می کنند، که به نوبه خود باعث افزایش درآمد می شود، اما شما احتیاج دارید تا به صورت خاص تر اهدافتان را مشخص کنید.

مثلا:

چقدر سریع می خواهید نتایج را ببینید؟ SEO یک استراتژی بلند مدت است، بنابراین گاهی اوقات ماه ها طول می کشد تا شروع به دیدن نتایج کنید. اگر می خواهید سریعتر از این نتیجه بگیرید، باید کلمات کلیدی دارای ویژگی هایی چون رقابت کم تر و حجم بالاتر را انتخاب کنید.

مخاطب شما چقدر باید خاص باشد؟ آیا شما بر روی یک مخاطب خاص متمرکز هستید یا با مخاطبین مختلفی که به سایت شما رجوع می کنند انعطاف پذیر هستید؟

به دنبال چه نوع ترافیکی هستید؟ آیا شما می خواهید مردم محصولات شما را بخرند ، یا اینک در حال حاضر روی آگاهی از برند متمرکز هستید؟

در مورد ترکیبی از کلمات کلیدی کوتاه و دنباله دار بلند تصمیم بگیرید.

هنگامی که اهداف خود را می دانید ، باید حداقل بتوانید در مورد تعادل بین کلمات کلیدی "کوتاه" و کلمات کلیدی "دنباله دار بلند" تصمیم بگیرید. کلمات کلیدی کوتاه، عباراتی کوتاه، معمولاً یک یا سه کلمه هستند که همراه با ترافیک بالاتر، رقابت بالاتری نیز دارند.

کلمات کلیدی دنباله دار بلند، معمولاً عبارات مکالمه ای طولانی تر هستند که دارای ترافیک کمتری هستند اما رقابت کمتری دارند.

کلمات کلیدی کوتاه برای استراتژی های طولانی مدت و ترافیک محور بهتر است، در حالی که کلمات کلیدی دنباله دار بلند برای استراتژی های کوتاه مدت مناسب است که در آن به سرعت نتیجه ی مورد نظر حاصل می شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه، به هر دو مورد نیاز خواهید بود.

تحقیقات مقدماتی خود را انجام دهید.

هنگامی که اهدافتان مشخص شده است و آن دید اولیه را در ذهن داشته باشید، می توانید روی تحقیقات اولیه خود کار کنید:

با ایده های اصلی همراه شوید. با ترسیم ایده هایی برای آنچه افراد ممکن است در رابطه با شغل شما جستجو کنند، شروع کنید. لازم نیست همه ی دسته بندی های جستجو را در نظر بگیرید، اما سعی کنید حداقل به چند دسته گسترده جستجو، و کلمات کلیدی کوتاه و بلندی که ممکن است برای یافتن شما استفاده کنند، دست پیدا کنید.

از مولد های موضوع و کلمات کلیدی استفاده کنید. از یک ابزار آنلاین استفاده کنید تا بر اساس برخی از ایده های اولیه خود، به شما در رسیدن به ایده های کلیدی و موضوعی بیشتر کمک کند. مثلا می توانید برای این کار از ابزار Keyword Explorer Moz استفاده کنید،  این امر به شما کمک می کند تا ایده هایی را بیابید و آماری را در مورد خود کلمات کلیدی به شما ارائه می دهد (که بعداً به آنها نیاز دارید).

ایجاد یک مستر لیست. کلمات کلیدی مورد نظر خود را به یک master spreadsheet وارد کنید، بنابراین می توانید به سرعت آنها را مقایسه کرده و بر اساس زمینه های مختلف مرتب سازی کنید.

لیست را ارزیابی کنید و موارد اضافی را حذف کنید.

پس از ایجاد "مستر لیست"، می توانید ضعیف ترین نامزدها را حذف کنید. به متغیرهای زیر توجه کنید:

حجم. "حجم جستجو" به این موضوع اشاره دارد که چند بار یک عبارت خاص جستجو می شود. این یک روش مفید برای سنجش میزان ترافیک شما از یک پرس و جو خاص است، اگرچه باید بدانید که حجم آن به مرور زمان در نوسان است.

رقابت. به سطح رقابت برای هر کلمه کلیدی توجه کنید. مشخص است که کلمات کلیدی با حجم بالا دارای میزان رقابت بالایی هستند و البته هر چه این رقابت بالاتر باشد، رتبه بندی برای آن کلید واژه سخت تر خواهد بود. باید تعادل بین این دو برقرار شود.

ارتباط. همچنین باید ارتباط هر کلمه کلیدی را با برند اصلی خود در نظر بگیرید. ممکن است برخی از کلمات کلیدی از ترافیک بالا و در عین حال رقابت کمی برخوردار باشد، اما آیا واقعاً نوع ترافیکی را که وب سایت شما به آن نیاز دارد، ارسال می کند؟

رتبه های فعلی. این مسئله ارزشمند است که بررسی کنید که رتبه ی فعلی شما برای هر کدام از عبارات انتخابیتان چقدر است- در صورت انجام این کار، ممکن است به شما در ایجاد حرکت زود هنگام کمک کند.

نامزدهای برتر خود را انتخاب کنید.

در این مرحله، نامزدهای برتر شما باید ذائقه شخصی باشند. لیست خود را با توجه به کلمات کلیدی با بالاترین احتمال کسب نتایج مورد نظر خود ایجاد کرده اید، اکنون، تعدادی را انتخاب کنید که زمان کافی برای بهینه سازی آنها دارید (یا مواردی که جذاب تر به نظر می رسد).

اولین ترکیب کلمات کلیدی شما شاید خیلی مناسب نباشد، اما به شما یک مبنای پایه محکمی را می دهد که می توانید از آن برای بهبود سطح ترافیک خود استفاده کنید. این مسئله را زیر نظر داشته باشید که چگونه نتایج شما با گذشت زمان تغییر میکنند، و از ایجاد تغییرات  درهنگام لزوم نترسید.

https://www.entrepreneur.com/article/303761

اشتراک

نظرات

  1. هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.