5 ترند برتر تحقیقات در حوزه علوم کامپیوتر

5 ترند برتر تحقیقات در حوزه علوم کامپیوتر

در طول تاریخ، هیچگاه چشم انداز دانشجویان حوزه علوم کامپیوتر بهتر از امروز نبوده است. همانطور که آمار و تحلیل اطلاعات این حوزه نشان میدهد برخی از فارغ التحصیلان این حوزه، بالاترین دستمزد ها را دارا می باشند و همچنین تقاضای بازار کار در این حوزه، رقم بالایی است.

و دلیل این موضوع کاملا مشخص است. در طول سالهای اخیر، تکنولوژی به طرز چشم گیری پیشرفت کرده است و در سرتاسر دنیا تقاضا برای جذب فارغ التحصیلان این حوزه وجود دارد، چرا که این افراد قادر هستند مرزهای موجود را جابجا کنند. در صورتی که شما علاقه مند به شروع کار در این حوزه هستید، خیلی مهم است که اطلاعات شما بروز باشد و ترندهای برتر تحقیق در علوم کامپیوتری را بدانید، تا به کمک این اطلاعات بتوانید قدم بعدی را محکم بردارید.

با ما باشید تا 5 ترند برتر و طوفانی در این صنعت را به شما معرفی کنیم.

  1. هوش مصنوعی و رباتیک

پیش بینی جهانی صنعت رباتیک این است که تا سال 2024 ارزش آن به 80 بیلیون دلار خواهد رسید، و بخش عظیمی از این پیش بینی به قدرت سرمایه گذاری بر روی هوش مصنوعی برمیگردد، که یکی از وسوسه انگیزترین حوزه های تحقیقات علوم کامپیوتری می باشد. تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه است اما غول های تکنولوژی نظیر فیس بوک، گوگل و IBM مقادیر هنگفتی از منابع و ثروتشان را بر روی هوش مصنوعی هزینه می کنند. با اطمینان می توان گفت هیچ کمبودی در فرصتهای پیش آمده در تولید اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مبتنی بر دنیای واقعی وجود ندارد.

  1. تحلیل و آنالیز بیگ دیتا – Big data

در سال 2012 مقاله نقد و بررسی تجاری هاروارد، علم دیتا را جذاب ترین شغل قرن 21 معرفی کرد. و این باعث شد خبره های این حوزه تلاششان را دو چندان کنند و آژانس ها در صدد جذب استعدادهای علم دیتا برآیند. از بانکداری تا بهداشت سلامت، هرجا که فکرش را بکنید بیگ دیتا وجود دارد و تمامی شرکتها برای بهبود بخشیدن به سرویس ها و خدماتشان، حالا سعی دارند از دیتای عظیمی که در طول سالیان جمع کرده اند به بهترین شکل استفاده کنند

  1. آموزش به کمک کامپیوتر

استفاده از کامپیوتر برای آموزش و تمرین دادن افراد مزایای زیادی را به همراه داشته است. برای مثال، آن دسته از دانش آموزان و دانشجویانی که اختلال در یادگیری دارند، حالا میتوانند به کمک کامپیوتر آن آموزشی را دریافت کنند که مختص آنها برنامه ریزی شده است. با استفاده از کامپیوتر مربیان حالا می توانند وقت بیشتری را برای هر فرد اختصاص دهند. گرچه این فیلد هنوز در حال رشد می باشد اما با ورود مربیان بیشتری به این فیلد، آینده آن امیدوار کننده است.

  1. بیوانفورماتیک

پتانسیل یک نرم افزار جذاب بیگ دیتا، یا بیوانفورماتیک یا استفاده از برنامه نویسی برای توسعه یک مجموعه داده عظیم از اطلاعات بیولوژیکی برای مقاصد تحقیقاتی، به صورت خارق العاده ای بالاست. ترکیب کمپانی های داروسازی بزرگ با کمپانی های نرم افزاری، باعث شده تقاضای جذب فارغ التحصیلان کامپیوتری که علاقه مند به کار در حوزه بیولوژیک، فناوری پزشکی، داروسازی و علم اطلاعات کامپیوتر هستند، به صورت چشم گیری افزایش یابد.

  1. امنیت سایبری

طبق تحقیقات انجام شده، پیش بینی شده که شغل های مرتبط با امنیت سایبری بین سالهای 2016 تا 2026 تا 28 درصد رشد کند. خیلی سریعتر از تمامی حوزه های دیگر، که این موضوع به دلیل افت فارغ التحصیلان مجرب در این حوزه سبب نگرانی شده است. در فوریه 2015 باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا، گفت: ضروری است که در زمینه امنیت سایبری همکاری بیشتری بوجود آید، و اهمیت این موضوع بسیار روشن است چرا که در دورانی زندگی میکنیم که تمام دنیا به صورت پیچیده ای به هم متصل شده است که یعنی مواضع حساسی نظیر بانک ها، زیرساخت های دولتی و . . . به صورت آنلاین اداره می شوند. در دنیای امروزی محافظت از اطلاعات یک امر اختیاری نیست، چه برای یک فرد چه برای یک ملت که باعث میشود این حوزه یکی از ترند های برتر علوم تحقیقات کامپیوتر باشد.

اشتراک

نظرات

  1. هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است.